Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków Oddział Lubelski

Fonie Lublina 2022

123 456 789

info@example.com

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

123 456 789

info@example.com

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

O Nas

Szanowni Państwo,

rozważając opcje organizacji piątej, jubileuszowej edycji cyklu koncertów kameralnych Fonie Lublina zdecydowaliśmy się zaproponować Państwu nieco inną niż dotychczas formułę. Choć nadal posiłkować będziemy się muzycznymi kartkami z kalendarza i bezsprzecznie uczcimy osoby Władysława Żeleńskiego, Ferenca Liszta i Camille’a Saint-Saensa, przedstawimy Państwu wiele dzieł innych twórców, reprezentujących najciekawsze według nas zjawiska kultury muzycznej od baroku po kompozycje najnowsze, w tym prawykonania.

Kluczem do ich wyboru stanie się kryterium obecności na scenach koncertowych polski. Szczególną uwagą Festiwal Fonie Lublina obejmie w swojej formule dzieła polskich, zapomnianych kompozytorów i wszystkie te, które nie zapisały się trwale w polskich programach koncertowych – nawet, jeśli skomponowali je artyści tacy jak D. Szostakowicz, rzeczony C. Saint-Saens czy J. S. Bach. Od czasu do czasu oczywiście pociągniemy za struny Państwa wrażliwości szeroko rozpoznawaną materią muzyczną, ale nigdy nie zaprezentujemy jej w próżni – wszystkie dzieła dobrane zostały tak, by zbudować bogaty kontekst prezentowanej muzyki, by uświadomić Państwu czynniki rządzące przemianami w rozwoju muzyki polskiej, ale także niemieckiej, francuskiej czy węgierskiej.

W roku 2021 stawiamy też na współpracę z kolegami – kameralistami z całej Polski. Trudno jest ukrywać swoją radość wobec faktu, że Fonie Lublina zaczęły być w skali nie tylko regionu, ale i całego kraju wydarzeniami rozpoznawalnymi i że muzycy (tak ci stale koncertujący na Lubelszczyźnie, jak i ci spoza regionu) chcą z nami współpracować, podzielając naszą wiarę w potrzebę prezentowania Państwu muzyki rzadziej niż w przypadku innych wydarzeń goszczącej na polskiej scenie koncertowej w bogatym kontekście jej powstawania, ale i interpretacji – także tej indywidualnej. Dlatego też staramy się Państwu przedstawić wszystkie narzędzia, dzięki którym nieco mniej sztampowo, z otwartą głową spojrzeć warto na zjawiska z zakresu szeroko rozumianej kultury muzycznej.

Podsumowując, pragniemy zaprosić Państwa do udziału w kolejnych odsłonach zapoczątkowanego w 2017 roku projektu. W piątej jego edycji zaprosimy Państwa na koncerty solowe, klasycznie rozumiane recitale i koncerty kameralne oraz na wydarzenia obejmujące programowo większe składy wokalno-instrumentalne w formule tak on-line, jak i mamy nadzieję, in vivo. Skupimy się na niecodziennie spotykanych w Polsce dziełach muzycznych kompozytorów tak polskich, jak i niemieckich, francuskich, węgierskich, armeńskich czy rosyjskich – tak tych tworzących w XVII wieku, jak i tych piszących współcześnie. Zapraszamy tym samym do śledzenia naszej strony internetowej i fanpage’a www.facebook.pl/polubspam – to tam, w pierwszych dniach kolejnych miesięcy będziemy przed Państwem odsłaniać szczegóły programowe nadchodzących wydarzeń.

 

Zarząd Stowarzyszenia:

Edyta Fil – prezes

Kinga Krzymowska-Szacoń- skarbnik

Regina B. Ordowska- sekretarz

EnglishPolish